Strani

torek, 24. avgust 2010

Pubi, usidma se!

Posvečeno vsem delavcem, ki jim časi niso niti malo naklonjeni.




Prihitel je delovodja, a tudi on je obsedel
in direktor v beli srajci je na premogu čepel
tako livarji priredili so za poslovodni organ,
v vročini svojih plavžev informativni dan.

In so zvišali jim plače, vse se srečno je izšlo,
zgodba ni šla v tisk in škandala ni bilo,
a še danes vsi v fabriki, ob čikpavzah se zgroze,
kadar rečejo livarji: "Pubi, usidma se!".

2 komentarja:

  1. Ja, čik pavze so danes bolj nezaželjene... morajo delavci hodit neke odročne kotičke. Srčno upam, da se razmere za vse delavce izboljšajo, se normalizirajo.

    OdgovoriIzbriši
  2. Tak je naš proletariat. V tej firmi dela moja sestra in mi še vedno kdaj pripomni kako je, če delavci rečejo: "Pubje usedmo se!"
    Mi je zadnjič rekla, da bi se še kje morali tako upreti.
    No, sem gledal danes oddajo o Jakominu. Malo je tudi tebe pokazalo. Čestitam Aljoša, in se zahvaljujem, da si nas popeljal na obisk h njemu v Škedenj in Trst.
    Sedajle pri nas močno dežuje.
    Lp

    OdgovoriIzbriši